2019 júniusában is folytatódtak a Menő Menza programjai.
Egészségtudatos Palóc Főzőversenyt 2 alkalommal hirdettünk meg diákjaink, tanáraink számára.
Első alkalommal Szűgyben a Szlovák Falumúzeum meghívását fogatuk el, ahol diákjaink autentikus Palóc ételeket készítettek el,  házigazdáink segítségével. A Szlovák Falumúzeumban, ahol a falusi családok szokásait, öltözetét, használati tárgyait is bemutatták nekünk. Ez egy kis skanzen.
Újságíró is jár kint, aki megjelentette a megyei hírlapban a ”Kóstoló a tájegység különleges ételeiből” című cikket.
Második alkalom a kollégium udvarán, paprikáskrumpli – pörkölt, lecsó főzőversenyt hirdettünk meg. Több bográcsban rotyogtak a virslivel, mangalica kolbásszal, mangalica szalonnával készített finomságok.
Elkészült az étterem és a konyha közötti átadópult, a régit kibontották és helyette egy lemosható felülettel rendelkező, esztétikus pult rendszer került beépítésre, várva az új tanévben a tanulókat, vendégeket.
A következő tanévben is szeretnénk a sütés -főzés, egészséges ételek elkészítésének fortélyait megismertetni a diákjainknak.